Vitatur

PETROHRAD – BENÁTKY SEVERU ***

kufr

Termín:28.10. (St) - 01.11. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:913485

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 17 890 Kč

Poloha

Rusko / Petrohrad. Petrohrad je s téměř 5 milióny obyvatel druhé největší město Ruska a z měst nad milión obyvatel je položeno nejseverněji na světě. Leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu, který je součástí Baltského moře. Petrohrad je legendární město, postavené za těžkého úsilí mnoha tisíc dělníků, pracujících až do smrtelného vyčerpání. Je místem mnoha významných historických událostí a nabízí více než úchvatné památky z dob osmnáctého až dvacátého století. Nejskvostnější stavbou Petrohradu je Zimní palác s překrásnými, zlatem zdobenými interiéry. Nechala jej postavit sama dcera Petra Velikého – Alžběta. Můžete se vydat do největší galerie na světě – Ermitáže, ve které se nacházejí necelé tři miliony uměleckých děl z celé Evropy. Na 440 tisíc dělníků se podílelo na stavbě jedné z největších katedrál na světě – Katedrály svatého Izáka. Nemůžete si nechat ujít pravděpodobně nejznámější památku Petrohradu – Jantarovou komnatu. Místnost, jejíž zdi jsou vykládány pouze pravým jantarem a čistým zlatem. Mezi nejnavštěvovanější historické budovy patří také první stavba v Petrohradu – Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla. Ta byla založena roku 1703 na mělčině řeky Něvy. Čtyřkilometrový Něvský prospekt je bezpochyby nejslavnější ulicí Ruska. Z mnoha památek ve městě je možné jmenovat alespoň některé. Patří k nim Admiralita – budova v klasickém stylu carského impéria, která byla po 200 let sídlem velitelství námořnictva. Baňatých věžiček pravoslavných kostelů je v Petrohradu celá řada, asi nejzajímavější jsou Katedrála sv. Izáka se zlatou kopulí a krásným interiérem a „Chrám Na prolité krvi“ – postavený na místě atentátu na Alexandra II. Od dubna do září je jednou z největších atrakcí Sankt-Petěrburgu zvedání třinácti petrohradských mostů – zejména na Malé a Velké Něvě. Na většině mostů se otevírají obě ramena, na některých, jako např. na Trojickém mostě, jen jedno. Mosty se otevírají proto, aby mohly městem proplout vysoké lodě, plující po řece Něvě z Finského zálivu do Ladošského jezera a dále po velkých ruských řekách až do Moskvy. Návštěva Petrohradu se jistě stane nezapomenutelným zážitkem.

vízum Petrohrad - informace a formulář

Program zájezdu

1. den: Praha–Petrohrad
Dopoledne odlet z Prahy, přivítání s průvodcem, který vám sdělí úvodní informace o Petrohradu, ubytování, nocleh.

2. den: prohlídka Petrohradu
Snídaně, prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, prohlídka Ermitáže – jednoho z největších muzeí na světě (vstupné cca 18 EUR), navštívíte nejkrásnější architektonický klenot Ruské federace – barokní areál Petrodvorec (vstupné cca 35 EUR).

3. den: prohlídka Petrohradu
Snídaně, výlet do Puškino – Carské selo, bývalé rezidence ruských imperátorů. Zdejší palác a parky jsou zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO (vstupné cca 29 EUR), v odpoledních hodinách navštívíte Petropavlovskou pevnost s katedrálou Petra a Pavla (vstupné cca 12 EUR) a další památky.

4. den: individuální program
Snídaně, individuální volno. Transfer na letiště, odpoledne odlet do Prahy.

5. den: Petrohrad-Praha
Snídaně, Transfer na letiště, odpoledne odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • 4 noci ve dvoulůžkovém pokojí 3 hotelu se snídaní, leteckou dopravu Praha - Petrohrad - Praha, transfer na/z letiště, 2× prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, zákonné pojištění CK.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • cestovní pojištění, elektronické vstupní vízum do Petrohradu (zařídí CK za 300 Kč/osoba), fakultativní výlety a vstupy, jízdné městské hromadné dopravy.

Upozornění

  • Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 16 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

PETROHRAD – BENÁTKY SEVERU ***

destinace: Rusko, Poznávací zájezdy - Rusko, Rusko

termín:28.10. (St) - 01.11. (Ne) 2020 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

PETROHRAD – BENÁTKY SEVERU
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Exim Tours, a.s. IČO: 45312974
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...